Novácka päťstovka 2018

novaky 500

Na tradičných pretekoch v rýchlostnej kanoistike Novácka päťstovka, ktorá počas uplynulého víkendu (7. – 8. júl 2018) zaznamenala už 46. kapitolu svojej histórie, boli diváci svedkami kvalitných a zaujímavých súbojov.

Súťažilo sa na 500 m a 200 m (najmladší na 2000 m). Preteky boli zaradené aj do Slovenského pohára 2018.

V piatok sa v Novákoch prehnala búrka, ktorá trvala zhruba tri štvrte hodiny, organizátori mali preto starosť o víkendové preteky. Obavy boli, našťastie, zbytočné.

„Počasie nám nakoniec vyšlo veľmi dobre, tak v sobotu, ako aj v nedeľu. Nebolo ani horúco ani chladno, bez vetra. Organizačne sme zabezpečili podujatie na štandardnej úrovni, na akej ju roky robíme, technické zabezpečenie fungovalo bez problémov. Veľkým plusom a spestrením bola účasť českých reprezentantov na 500-metrovej trati. Účasť bola bohatá, prihlásených bolo okolo 392 pretekárov. Musím pozitívne hodnotiť aj prítomnosť divákov, priaznivcov kanoistiky i rodinných príslušníkov sa počas oboch dní zišlo veľmi veľa, atmosféra bola vynikajúca,” zhodnotil podujatie riaditeľ pretekov Milan Oršula z Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky, tradičného organizátora pretekov.

 

Výsledky:

https://www.kanoe.sk/podujatia-sr/315-novacka-patstovka-46-rocnik-vysledky